Przedszkole Nr 7 "Wiosenka"

99-400, Łowicz

ul. Wiosenna 2

sekretariat@p7lowicz.szkolnastrona.pl

Projekt "Łódzkie dwujęzyczne"

Województwo Łódzkie we współpracy z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi wraz z pozostałymi jednostkami – w Zgierzu, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim od 2021 r. realizuje projekt Łódzkie dwujęzyczne. Projekt ma na celu propagowanie idei dwujęzyczności w przedszkolach na terenie województwa łódzkiego, kształtowanie kompetencji kluczowych w zakresie rozwijania umiejętności językowych, przygotowanie i motywowanie dziecka w wieku przedszkolnym do skutecznego używania języka angielskiego w zabawie i codziennych sytuacjach. Założeniem projektu jest także przeszkolenie nauczycieli i wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do rozwijania umiejętności językowych dzieci i wychowania w dwujęzyczności od najmłodszych lat. Dodatkowo nauczyciele biorący udział w projekcie są wspierani merytorycznie ze strony koordynatorów regionalnych przez cały okres trwania przedsięwzięcia.

W roku szkolnym 2023/24 Przedszkole "Wiosenka" przystąpiło do III edycji projektu i  bierze udział jako jedno z pięciu w województwie łódzkim.